Šeimos klinika

Poliklinika

Ligoninė

Kitos paslaugos

Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika

Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Deja, pacientas ilgą laiką nejaučia jokių ligos požymių, todėl dažnai Lietuvoje aptinkamas IV stadijos storosios žarnos vėžys, kurio visiškai išgydyti nebeįmanoma.

Šis vėžys vadinamas civilizacijos liga, nes daugiausia sergančiųjų yra išsivysčiusiose šalyse. Europoje ši onkologinė liga yra antroji pagal dažnumą vyrų ir moterų mirties priežastis. Šiai ligai rastis daug įtakos turi mityba, antsvoris, vidurių užkietėjimas, manoma, apie 15 proc. ligos atvejų lemia paveldimumas. Vienas rizikos veiksnių yra amžius - kuo ilgiau gyvenama, tuo didesnė tikimybė susirgti.

Kiekvienas penkiasdešimties ir daugiau metų sulaukęs žmogus yra priskirtinas vidutinės rizikos grupei susirgti šiuo vėžiu. Ligos tikimybė kur kas didesnė tiems pacientams, kuriems jau buvo nustatyti polipai - gerybiniai augliukai storojoje žarnoje. Labiau rizikuoja ir tie, kurie serga uždegiminėmis žarnyno ligomis, tokiomis kaip opinis kolitas, Krono liga, bei tie asmenys, kurių šeimoje jau yra buvę storosios žarnos vėžio atvejų.

Storosios žarnos vėžio prevencija

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tikslas – kuo anksčiau nustatyti storosios žarnos vėžį. Vienas paprasčiausių ir efektyviausių tokios diagnostikos būdų yra slapto kraujavimo išmatose tyrimas. Tokį tyrimą kartą per 2 metus šeimos gydytojai siūlytų atlikti visiems 50-74 metų žmonėms. Gavus teigiamą atsakymą, pacientas būtų nukreipiamas pas gydytoją specialistą atlikti kolonoskopiją, t. y. storosios žarnos tyrimą specialiu lanksčiu aparatu ir, jei reikia, paimti biopsijos medžiagą.

Nors ne kiekvienam žmogui, kurio tyrimo rezultatai teigiami, nustatomas storosios žarnos vėžys ar ikivėžinės būklės - storosios žarnos polipai, tačiau kolonoskopija yra vienintelis ir tiksliausias būdas, galintis patvirtinti ar paneigti vėžio diagnozę. Pacientui pageidaujant kolonoskopija atliekama taikant visišką nejautrą.

Kviečiame Jus atvykti į „MediCA kliniką ir profilaktiškai atlikti storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką.

 

Ši programa galioja tik registruotiems „MediCA klinikos“ klientams.

 

Primename, kad storosios žarnos ištyrimas visiškai apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų ir pacientui primokėti nereikia.

 

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. (8 5) 2390 555.

Šeimos klinika
Tel. (8 5) 2390 555
Darbo laikas
8.00 - 20.00
8.00 - 19.00
Nedirbame
Nedirbame
Kaip mus rasti?
Laisvės pr. 64A, Vilnius