Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

REDCORD – treniruotė su virvėmis, kurią rekomenduoja kineziterapeutai

Tiems, kurie dar nėra išbandę REDCORD ar apie šią treniruotę girdi pirmą kartą, įdomu sužinoti, kuo ji skiriasi nuo įprastų TRX treniruočių, kokioms žmonėms grupėms ji tinka ir kokių rezultatų galime pasiekti. Apie REDCORD treniruotes kalbamės su „Kardiolitos” klinikų kineziterapeute Svetlana Zaikova.

- REDCORD – kuo ši treniruotė skiriasi nuo TRX treniruočių (pagal trukmę, intensyvumą, treniruojamus raumenis ir t.t.)?

- Pirmiausia norėčiau pabrėžti, kad nREDCORD yra universali reabilitacijos ir sportavimo priemonė, kuri tinka pradedančiajam ir pažengusiam vartotojui.  Lengva ir saugu naudoti, yra daug siūlomų pratimų ir metodikų, pvz., mobilizacijos, tempimo, atpalaidavimo ir stiprinimo.
Kuo skiriasi TRX nuo REDCORD? Iš esmės tai yra kaip broliai dvyniai, tik REDCORD pritaikymas yra platesnis ir universalesnis. TRX dabar yra „ant bangos“, ją mėgsta sporto klubai. REDCORD pasiūlė PROFESSIONAL įrangą, kurią mes naudojame „Kardiolitos“ klinikose.
Į PROFESIONAL REDCORD įrangą įeina 3 porinės virvės su galimybe pakabinti visą žmogų, atlikti kaklo ir stuburo tempimo pratimus. Ją naudoja medicinos centrai ir aukšto lygio sportininkai.
Naudojant laisvo kybojimo įrangą galima ištreniruoti visus kūno raumenis: viršutinę, apatinę kūno dalį, nugaros ir pilvo raumenis. Intensyvumą galima palaipsniui didinti ir sunkinti pratimus, be abejo, reikia skirti dėmesio teisingai atlikimo technikai, nes kitaip npratimas praranda savo tikslą, ir neskubėti sunkinti.
Treniruotė, dirbant su REDCORD, gali trūkti nuo 15 minučių iki 2 valandų, priklausomai nuo to, koks yra užsiėmimo tikslas ir kokiu intensyvumu bus dirbama. Vienas iš pagrindinių privalumų REDCORD yra tai, kad per trumpa laiką – galima įtraukti daug raumenų grupių ir pasiekti maksimalių rezultatų.
Antras privalumas, kad REDCORD galima naudoti kaip diagnostikos priemonę – atrasti „silpnąsias“ vietas ir jas sustiprinti.

- Kokiais atvejais (kokiems sutrikimams esant) REDCORD yra tinkamesnė nei TRX?
- Pradedant fizinį aktyvumą po sunkių traumų, operacijų, ar ilgo nejudėjimo, be abejonės, lyderis yra REDCORD, nes galima įrangą naudoti kaip palengvinančią priemonę, tais atvejais, kai raumenys yra silpni ir žmogus pilnai negali pats atlikti tam tikro judesio.
Dar REDCORD vadinama „trečiąja ranka“ – tai reiškia, kad kineziterapeutui dirbant REDCORD padeda atlikti ndarbą, pvz., kineziterapeutui nereikia pačiam laikyti pakėlus sportuojančio žmogaus kojos.

- Ar REDCORD tinka visiems?
- Taip, REDCORD tinka visiems - ir vaikams, ir suaugusiesiems, ir vyresnio amžiaus žmonėms, ir netgi nėščiosioms, nes visi atliekami pratimai parenkami individualiai ir atliekami su specialisto priežiūra.

- Kam rekomenduotumėte REDCORD treniruotes?
- Visiems rekomenduočiau būti fiziškai aktyviems, ir nesvarbu, ar sportuojate daug metų, ar tik pradedate - specialisto priežiūra visada reikalinga. Pirmiausia dėl atlikimo technikos, nes stebint iš šono galima koreguoti ir pastebėti „silpnąsias“ vietas ir iškarto jas koreguoti.
Antras pastebėjimas, kai žmogus daug metu sportuoja, tų pačių pratimų atlikimas tampa monotonija, ir pamirštama technika, o su REDCORD visada galima sunkinti ir išnaudoti pratimų įvairovę.
Iš savo praktikos pastebiu, kad š niuolaikiniam žmogui trūksta mokėjimo atsipalaiduoti ir paprasčiausio lankstumo, judesio laisvės. Dirbant sėdimą darbą žmogui trūksta judėjimo, ir netgi išbėgant į Vingio parką 3-is kartus per savaitę daug kas pamiršta padaryti tempimo pratimus arba daro juos neteisingai – per skausmą. Dėl to atsiranda traumos, diskomfortas ar lėtinis skausmas.

- Kokių trumpalaikių/ilgalaikių rezultatų galima pasiekti, pastoviai lankant REDCORD treniruotes?
- Taigi, lankant REDCORD treniruotes galima išlavinti raumenų jėgą ir ištvermę, padidinti judėjimo amplitudę, atsikratyti skausmo ir diskomforto, stabilizuoti nugaros ir pilvo raumenis, pagerinti judesių koordinaciją ir išmokti atsipalaiduoti.

- Kam rekomenduotumėte REDCORD treniruotes?
- REDCORD treniruotes rekomenduoju visiems, ypač sportininkams, keliantiems sau iššūkius, kuriems nusibodo treniruoklių salė arba kurie nori išbandyti ką nors nnaujo. Pratimai su REDCORD įranga yra saugūs, ir su specialisto priežiūra rezultatą pastebėsite jau po pirmo užsiėmimo.

„Kardiolitos“ klinikose užsiėmimus su Redcord® įranga veda kineziterapeutė Svetlana Zaikova.