Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Užbėga už akių širdies ligoms

Jei lipant laiptais ar paprasčiausiai ilgiau paėjus jaučiate aštrų skausmą krūtinėje, nereikėtų į tai numoti ranka. Pasak gydytojos intervencinės kardiologės Raimondos Stukienės, laiku nediagnozuotos širdies ir kraujagyslių sistemos ligos gali baigtis tragiškai.

„Kardiolitoje“ naujausios kartos angiografu „Philips“ galima itin tiksliai nustatyti širdies ir kraujagyslių susirgimus bei užbėgti jiems už akių. Moderniu aparatu atliekami širdies kraujagyslių intervenciniai tyrimai ir gydomosios procedūros. Panašios procedūros Lietuvoje galimos tik didžiųjų nmiestų valstybinėse gydymo įstaigose. Tačiau čia pacientams tyrimo tenka laukti daugelį savaičių ar net mėnesių. Tuo tarpu privati ligoninė ir poliklinika "Kardiolita" yra vienintelė angiografą turinti privati klinika Lietuvoje, kurioje tyrimą ir procedūras už prieinamą kainą galima atlikti vos po poros dienų po užsirašymo. Ši paslauga suteikiama visiems – ir atvykusiems su kardiologo arba šeimos gydytojo siuntimu, ir tiesiogiai užsiregistravusiems kardiologo konsultacijai "Kardiolitoje".


Tiksliai ir greitai

Pasak gydytojos R.Stukienės, angiografu per šlaunies ar rankos arterijas itin tiksliai nustatomos širdies kraujagyslių patologijos ir, esant reikalui, atliekamos kraujagyslių plėtimo procedūros (koronarinė angioplastika ir koronarų stentavimas).

Kada signalai praneša, kad širdelės ar kraujagyslių sistema ne visai tvarkoj? Pagrindiniai simptomai, rodantys, kad susiaurėjo širdį maitinančios vainikinės nkraujagyslės, – nuolatiniai skausmai krūtinėje. Jei kardiologas konsultacijos metu nusprendžia, kad reikėtų atlikti tyrimą angiografu, pacientui belieka pasirinkti, ar kelis mėnesius laukti nemokamo tyrimo valstybinėse ligoninėse, ar nedelsiant atlikti procedūrą "Kardiolitoje". Svarbu ir tai, kad šioje gydymo įstaigoje angiografu atliekamus tyrimus pacientams apmoka Teritorinės ligonių kasos, o asmuo sumoka tik už komfortą – maitinimą penkis kartus per dieną, nakvynę jaukioje palatoje, kurioje yra interneto prieiga, televizorius, dušas ir tualetas.

Laikas – gyvybiškai svarbu

Gydytojos R.Stukienės teigimu, laiku nediagnozavus širdies ar kraujagyslių sistemos ligų pasekmės gali būti itin skaudžios – ligoniui gresia infarktas.
„Iš pradžių angiografu atliekama diagnostinė procedūra koronarografija. Nustatome, kurioje vietoje ir kokie yra kraujagyslių susiaurėjimai. Tuomet gydytojas gali pagal poreikį skirti tris ngydymo būdus: vaistus, kraujagyslių stentavimą arba aortokoronarinį šuntavimą. Svarbu ir tai, kad koronarų stentavimą galima atlikti iškart diagnostinės procedūros metu, t.y. pacientui nereikia dar kartą gulti ant operacinio stalo“, – pasakoja gydytoja R.Stukienė.

Specialistų teigimu, angiografu procedūros sėkmingai atliekamos net ir gerokai vyresnio amžiaus žmonėms. "Kardiolitoje" procedūras angiografu atlieka ir medicinos daktaras Aleksandras Kibarskis bei kiti intervenciniai kardiologai.

Privati ligoninė ir poliklinika "Kardiolita" yra gerai žinoma šalyje kaip geriausius specialistus subūrusi privačios medicinos įstaiga. Tačiau daugelis pacientų šią įstaigą pasirenka ir todėl, kad čia po vienu stogu yra įsikūrusios net trijų pakopų gydymo įstaigos: poliklinika, ligoninė ir šeimos klinika. Šeimos klinikoje teikiamos nemokamos šeimos gydytojų konsultacijos visai šeimai. Poliklinikoje atliekami įvairūs tyrimai, teikiamos nįvairių sričių specialistų konsultacijos, vykdomos profilaktinės sveikatos patikrinimo programos. Ligoninėje 24 valandas per parą veikia operacinės su moderniausia įranga, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius, stacionaro palatose pacientų sveikata rūpinasi slaugytojai ir dirba patyrę gydytojai.