Iš viso rezultatų:
Pagrindinis
Vilnius

Laparoskopinė cholecistektomija

Kaina
390 Eur

Paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo.

Laparoskopinė cholecistektomija – paslauga, kurią teikia Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Bendrosios ir pilvo chirurgijos centras.

Pateikiame išsamią informaciją apie šios paslaugos kainą, šią paslaugą teikiančius gydytojus ir jų profesinę patirtį (norime atkreipti dėmesį, kad paslaugos kaina gali skirtis priklausomai nuo paslaugą teikiančio gydytojo).

Jei norite užsiregistruoti laparoskopinės cholecistektomijos operacijai, skambinkite telefonu (8 5) 2390 500 arba užpildykite elektroninę registracijos formą.

Dėl jums reikalingų medicininių paslaugų rekomenduojame pasikonsultuoti su Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytojais.

Tulžies pūslės pašalinimas yra viena iš dažniausiai atliekamų operacijų. Šiais laikais dažniausiai renkamasis laparoskopinis tulžies pūslės šalinimo būdas. Medicininėje kalboje jis vadinamas laparoskopine cholecistektomija.

Kas yra tulžies pūslė ir kam ji reikalinga?

Tulžies pūslė yra kriaušės formos organas gulintis po dešiniąja kepenų skiltimi. Viena pagrindinių tulžies pūslės funkcijų yra kepenų pagamintos tulžies surinkimas ir kaupimas bei koncentravimas. Tulžis iš tulžies pūslės ima intensyviai skirtis po valgio. Per tulžies latakus ji nuteka į dvylikapirštę žarną. Tulžyje esančios veikliosios medžiagos svarbios maisto virškinimo procesams. Tulžies pūslės pašalinimas dažniausiai nėra susijęs su suprastėjusiu virškinimu.

Kas sukelia tulžies pūslės susirgimus?

Tulžies pūslės susirgimai dažnai yra susiję su tulžies akmenimis – kietos konsistencijos tulžies druskų ir cholesterolio dariniams, kurie susiformuoja tulžies pūslėje arba tulžies latakuose. Šie akmenys gali sutrikdyti tulžies nutekėjimą iš tulžies pūslės. Tai sukelia tulžies pūslės sienelių uždegimą, kuris lemią pilvo skausmo atsiradimą, vėmimą, nevirškinimo jausmą. Tęsiantis ir intensyvėjant uždegimui atsiranda karščiavimas. Jei tulžies akmenys (dažniau smulkūs) užkemša bendrąjį tulžies lataką gali išsivystyti gelta.

Kodėl atliekama tulžies pūslės šalinimo operacija?

Cholecistektomija atliekama siekiant pašalinti tulžies akmenis ir jų sukeltas komplikacijas. Jus konsultuojantis chirurgas gali rekomenduoti operaciją, jei:

 • Jūsų tulžies pūslėje yra tulžies akmenų;
 • tulžies akmenų yra bendrajame tulžies latake;
 • išsivystė tulžies pūslės uždegimas – cholecistitas;
 • tulžies nutekėjimo sutrikimai sukėlė kasos uždegimą – pankreatitą.

Ar tulžies pūslės pašalinimo operacija yra rizikinga?

Nors komplikacijų dažnis po cholecistektomijos yra labai nedidelis, tačiau rizika yra. Komplikacijų rizika priklauso nuo bendros ligonio sveikatos būklės ir priežasties, kodėl atliekamas operacija. Galimos komplikacijos:

 • tulžies nutekėjimas;
 • plaučių uždegimas;
 • pankreatitas;
 • kraujavimas,
 • infekcija;
 • lydinčių lėtinių susirgimų paūmėjimas.

Operacijos metu gali buti pažeidžiamos gretimos struktūros – bendrasis tulžies latakas, kepenys, plonoji žarna.

Kaip atliekama operacija?

Tulžies pūslės šalinimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje.

Yra du galimi būdai šiai operacijai atlikti:

 • minimaliai invazyvus metodas – laparoskopinė tulžies pūslės šalinimo operacija.

Laparoskopinės tulžies pūslės šalinimo operacijos metu chirurgas atlieka keturis mažus pjūvius pilvo sienoje. Per pjūvį ties bamba, kuris būna iki 1,5 cm, į pilvą pripučiama CO2 dujų ir į pilvo ertmę įkišama speciali kamera. Chirurgas dirba stebėdamas kameros transliuojamą vaizdą ekrane. Per kitus pjūvius, kurie mažesni už pirmąjį, įkišami darbiniai instrumentai. Tuomet tulžies pūslė yra pašalinama ir ištraukiama iš pilvo ertmės per pjūvį ties bamba. Visi pjūviai užsiuvami ir operacija baigiama.

Dažniausiai ši procedūra trunka nuo vienos iki dviejų valandų. Vienas didžiausių šio metodo privalumų, kad jau tą pačią ar sekančia dieną jūs galėsite vykti namo.

Deja, laparoskopinis tulžies pūslės šalinimas nėra tinkamas operavimo būdas kiekvienam pacientui. Kai kuriais atvejais, net ir pradėjus operaciją laparoskopiniu būdu, gali tekti ją pakeisti į atvirą operavimo būdą. Dažniausiai taip nutinka dėl pakitimų pilvo ertmėje po ankstesnių operacijų ar įvykus komplikacijų operacijos metu.

 • cholecistektomija, atveriant pilvo ertmę.

Operuojant šiuo būdu yra atliekamas vienas didesnis pjūvis žemiau dešinio šonkaulių lanko. Raumenys ir kiti audiniai patraukiami, kad būtų galima pamatyti kepenis ir tulžies pūslę. Tulžies pūslė pašalinama. Žaizda užsiuvama. Įprastai ši operacija trunka vieną – dvi valandas. Po atviros cholecistektomijos laikas praleidžiamas ligoninėje yra šiek tiek ilgesnis, dažniausiai siekia 3-7 paras.

Pašalinus tulžies pūslę pranyksta tulžies akmenų kelti simptomai. Tai vienintelis šiuolaikiškas tulžies akmenligės gydimo būdas. Konservatyvus gydimas – toks, kaip dieta dažniausiai neužtikrina gero efekto. Tulžies pūslės uždegimai anksčiau ar vėliau kartojasi.

Kai kuriems pacientams po operacijos gali atsirasti viduriavimas, tačiau ji dažniausiai bėgant laikui pranyksta.

Kaip greitai galėsite grįžti į kasdienę savo veiklą priklauso nuo to, koks operacinio gydymo būdas buvo taikytas. Taip pat nuo bendros sveikatos būklės. Pacientai, kuriems buvo atlikta laparoskopinė operacija į darbą gali grįžti praėjus vos keletui dienų po operacijos. Pacientai, kuriems buvo taikytas įprastas operavimo būdas sveiksta šiek tiek ilgiau. Sklandaus sveikimo atveju prireikia maždaug savaitės, kol jie gali grįžti į darbą.

Pastabos

Prieš operaciją būtina operuojančio gydytojo konsultacija. Prašome registruotis gydytojo konsultacijai. Paslaugų bazinę kainą kompensuoja TLK. Lentelėje pateiktos kainos už aukštesnio gydymo standarto (A) paslaugas (turint gydytojo siuntimą, forma Nr. 027/a).

Paslaugą teikiantys gydytojai
Vilnius