Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

„Kardiolitos“ klinikos tarptautinės akreditacijų organizacijos „Joint Commission International“ akredituotos antrą kartą

„Kardiolitos“ klinikos tarptautinės akreditacijų organizacijos „Joint Commission International“...
Tarp trijų Baltijos šalių vienintelėje Lietuvoje yra net trys gydymo įstaigos, kurioms yra suteikta viena svarbiausių pasaulyje laikoma „auksinio standarto“ akreditacija. Viena iš šių gydymo įstaigų tarptautinės akreditacijų organizacijos „Joint Commission International“ (JCI) akredituota jau ir antrą kartą. Gauti pakartotinę akreditaciją gydymo įstaigoms itin sudėtinga.

JCI akreditacija visame pasaulyje yra laikoma „auksiniu standartu“ sveikatos priežiūros srityje. Ji rodo akredituotos gydymo įstaigos, jos medikų ir jų darbo kokybės pripažinimą ir įvertinimą. Kartu tai įvertinimas ir visai šalies medicinos sistemai, gebančiai užtikrinti aukštos kokybės gydymo paslaugas.

Šiuo metu Lietuvoje „auksinį standartą“ gydymo srityje turi 3 įstaigos. O viena iš įstaigų – „Kardiolitos“ klinikos – pirmą kartą, praėjus trejų metų terminui, buvo įvertintos pakartotinai ir antrą kartą gavo JCI akredituotos ligoninės statusą.

„Tai, kad esame pakartotinai įrašyti į itin aukštus pasaulinius kokybės standartus atitinkančių akredituotų klinikų sąrašą, vertiname kaip didelį laimėjimą visai Lietuvos medicinos sistemai. Mūsų medikai vertinami visame pasaulyje, mokslininkai, pažangūs gydymo metodai ir išradimai – dažnos temos, kuomet yra linksniuojamas Lietuvos vardas. Prestižinis įvertinimas tik patvirtina – Lietuva yra tarp aukščiausias gydymo paslaugas turinčių šalių. Įgyta pakartotinė akreditacija mūsų klinikoms yra įsipareigojimas nuolatos tobulinti medicinos paslaugų kokybę ir saugą“, – teigia „Kardiolitos“ klinikų generalinis direktorius Darius Jonutis.

Tikrinama pagal daugiau nei 1000 aukščiausių kokybės standartų

Visame pasaulyje šį prestižinį statusą turi 800 gydymo įstaigų. Kaimyninėse šalyse kol kas įvertintų klinikų nėra, daugiausia akredituotų ligoninių Europoje yra Italijoje, Portugalijoje, Airijoje.

Gydymo įstaigoms, norinčioms gauti JCI kokybės įvertinimą, reikia praeiti ilgas, sudėtingas procedūras ir atitikti daugiau kaip 1000 kriterijų. Akreditacija suteikiama trejiems metams ir, atėjus terminui, norint išlaikyti „auksinį standartą“, akreditaciją reikia gauti iš naujo. Pakartotinai atliekamas auditas vyksta pagal dar griežtesnę tvarką. Jeigu gydymo įstaiga neatitinka bent vieno kriterijaus iš struktūros, įrangos, personalo, infrastruktūros ir aplinkos, gauti akreditaciją nėra jokių galimybių.

Tarptautiniai ekspertai iš JAV gydymo įstaigoje praleidžia visą savaitę, vykdo detalų įstaigos auditą, tikrina įvairias sritis ir paslaugas, vertina jų kokybę, atitikimą saugumo reikalavimams.

Ekspertai stebi visą paciento kelią: nuo jo užregistravimo iki pirmojo vizito pas gydytoją, diagnozės nustatymo ar gydymo paskyrimo išdėstymo jam ir šeimos nariams. Akreditacijos specialistai bendrauja su administracija, gydytojais, pro pirštus nepraleidžia nė vienos smulkmenos, užsuka į kiekvieną kabinetą, pakalbina kiekvieną klinikos darbuotoją.

Ką tarptautiniai standartai suteikia pacientui?

JCI ligoninės standartas yra vertinamas visame pasaulyje ne tik gydymo įstaigų, bet ir pacientų.

„Lietuvos gyventojai galbūt dar mažai susipažinę su tarptautiniais ligoninių įvertinimais, todėl retai, rinkdamiesi paslaugas, atsižvelgia į šiuos aspektus. Tačiau užsienio pacientams tokie įvertinimai yra svarbūs ir dažnai būna vienas iš svariausių gydymo įstaigos pasirinkimo motyvų, nusakančių, jog ligoninė atstovauja aukščiausiam profesionalumo lygiui. Daug užsienio pacientų atvyksta gydytis į Lietuvą, o tokie tarptautiniai įvertinimai suteikia pasitikėjimo gydytojais bei specialistais“, – teigia „Kardiolitos“ klinikų generalinis direktorius Darius Jonutis.

Tačiau šio tarptautinio įvertinimo naudą jaučia ir kiekvienas pacientas iš Lietuvos. Įgyti tarptautiniai įvertinimai yra organizacijų įsipareigojimai nuolat užtikrinti saugią ir efektyvią pacientų priežiūrą. Todėl gydymo įstaigos įsipareigoja nuolat gerinti aptarnavimo kokybę bei pacientų priežiūrą ir užtikrinti, kad visi procesai atitiks standartuose aprašytus reikalavimus.

Daugiau informacijos apie JCI akreditaciją