Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Miomai gydyti operacija nebūtina (video)

Miomai gydyti operacija nebūtina (video)
Gimdos mioma – gerybinis navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Paprastai miomos formuojasi vidutinio, vaisingo amžiaus moterims, bet neseniai pastebėti ir dažnėjantys atvejai tarp jaunesnių moterų. Nors dažniausiai rimtos rizikos moters sveikatai gimdos miomos nesukelia, jos gali tapti nevaisingumo priežastimi.

Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Sonata Kliokmanienė sako, kad kone pusei pacienčių liga nepasireiškia jokiais simptomais, o kitoms atsiradę ligos požymiai gali trukdyti mėgautis gyvenimu. Tiesa, abiem atvejais į ligą nereiktų numoti ranka – negydoma ji gali sukelti ir vaisingumo sutrikimų, ir mažakraujystę.

Pasak S. Kliokmanienės, dar visai neseniai vienas populiariausių ir dažniausių gydymo būdų buvo miomos pašalinimas kartu su gimda. Tačiau tobulėjant medicinos galimybėms, šiandien gydymas tapo modernesnis. „Miomos dažniausiai gydomos operaciniu būdu. Pastaruoju metu vis dažniau taikomas konservatyvus gydymas, išsaugantis moters vaisingumą. Šalinama tik mioma – taip išsaugojamas moters vaisingumas, moteriškumas“, – pasakoja specialistė.

Užsiregistruoti gydytojos konsultacijoms galite tel. +370 620 33383.

Plačiau apie modernius miomos gydymo būdus – straipsnyje ir video:

Jaunų moterų liga, galinti lemti nevaisingumą: kaip atpažinti ir gydyti gimdos miomą?