Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Pasaulinę aortos dieną – dėmesys ligai, kuri gali kainuoti gyvybę

Pasaulinę aortos dieną – dėmesys ligai, kuri gali kainuoti gyvybę
Aorta – tai stambiausia žmogaus organizmo kraujagyslė, kuria kraujas iš širdies keliauja per visą kūną. Aneurizma – tai kraujagyslės išsiplėtimas, kai aortos skersmuo viršija savo normalų skersmenį pusantro karto. Plyšus aortos aneurizmai, operuojant ar gydant, mirtingumas gali siekti net 80 procentų. Medikai pabrėžia, kad geriausias būdas užkirsti kelią ligai – prevenciškai tikrintis. Pasaulinę aortos dieną, minimą rugsėjo 19 d., „Kardiolitos klinikos“ dalyvavo aortos ligų prevencijai skirtame renginyje.

 

Specialioje palapinėje prie MO muziejaus Vilniuje visiems norintiems buvo atliktas nemokamas aortos echoskopinis tyrimas. Procedūrą atliko gydytojas kraujagyslių chirurgas Artūras Mackevičius, kuris Vilniaus „Kardiolitos klinikose“ dirba jau 14 metų ir taip pat yra Endovaskulinių specialistų asociacijos vadovas.
Kaip teigia gydytojas A. Mackevičius, aortos tyrimas echoskopu – greitas, neskausmingas ir neinvazinis, trunkantis vos keletą minučių, tad skirti jas sau arba savo garbaus amžiaus artimiesiems – ypač svarbu.

Šį tyrimą galite atlikti ir atvykę į „Kardiolitos klinikas“. Daugiau informacijos apie paslaugą ir jos kainą suteiksime tel. +370 620 33383.

Plačiau apie aneurizmos sukeliamą grėsmę ir kaip jos išvengti skaitykite straipsnyje „Echoskopiniai aortos tyrimai, galintys padėti išvengti tragedijos“.

Renginio akimirkos: